Promocje | Książki | Czasopisma | Regulamin księgarni | Koszyk


OFICYNA WYDAWNICZA

Księgarnia książki

 Zagrożenia i skutki zdrowotne związane z ekspozycją zawodową pracowników budownictwa. Wybrane zagadnienia
Zagrożenia i skutki zdrowotne związane z ekspozycją zawodową pracowników budownictwa.
Wybrane zagadnienia
Pod redakcją: J. Walusiak, C. Pałczyński

Rok wydania: 2007
Seria wydawnicza: Kliniczna Medycyna PracyCena: 32,55 zł

Pracownicy budownictwa narażeni są na kontakt z materiałami chemii budowlanej, w tym szkodliwymi pyłami i włóknami azbestowymi,przyczyniającymi się do występowania chorób płuc i oskrzeli, a także z materiałami o działaniu alergizującym i toksycznym, które mogą wywoływać zarówno skutki natychmiastowe, np. zatrucia, jak i odległe,np. nowotwory. Za szczególnie niebezpieczną uznawana jest też praca na wysokości, obarczona znacznym ryzykiem ciężkich, a nawet śmiertelnych wypadków.
Ze względu na tak duży stopień zagrożenia zdrowia i życia pracowników,ocena ich stanu zdrowia ma szczególne znaczenie. Bardzo istotną rolę odgrywają tu badania profilaktyczne pracowników (w tym neurologiczne,okulistyczne i otorinolaryngologiczne), które pozwalają ocenić, czy cechy fizyczne i psychiczne kandydata do pracy lub pracownika nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania pracy w takich warunkach,jakie istnieją na konkretnym stanowisku.
Opracowanie skierowane jest do lekarzy medycyny pracy oraz podstawowej opieki zdrowotnej, a także alergologów, pulmonologów, neurologów,laryngologów i okulistów. W publikacji omówiono zasady profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami budownictwa, zagrożenia występujące w środowisku pracy oraz związane z nimi patologie zawodowe.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi promocjami w dziale PROMOCJESzczegółyStrzałka

ISBN:978-83-60818-10-7
format:A5
liczba stron:189
oprawa:miękka
dziedzina:Narażenie zawodowe
słowa kluczowe:budownictwo, ekspozycja zawodowa, zagrożenia, skutki zdrowotne, profilaktyka, badanie, środowisko pracy, pyły, choroby płuc, astma, ołów, chrom, rozpuszczalniki organiczne, choroby skóry
wróć

PROMOCJE!

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi promocjami w dziale PROMOCJE

Nasze wydawnictwa
Formularz zwrotny

Masz spostrzeżenia dotyczące strony?

wypełnij formularzStrzałka
Copyright © 2008 IMP