Dzięki unijnemu dofinansowaniu, w Łodzi i w regionie zrealizowano liczne inwestycje, które znacząco usprawniły warunki pracy placówek oświatowych i instytucji edukacyjnych różnych szczebli kształcenia (więcej informacji – Dziennik Łódzki). Jedną z takich współfinansowanych inwestycji jest Łódzka Regionalna Biblioteka Cyfrowa CYBRA z pełnotekstowymi publikacjami ze zbiorów m.in. Biblioteki Naukowej IMP, realizowana w Politechnice Łódzkiej. Fundusze Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego wsparły kolekcję CYBRA2.

W ramach projektu CYBRA uruchomiono platformę internetową - cybra.lodz.pl, na której Instytut Medycyny Pracy wraz z innymi 7 bibliotekami (Biblioteka Akademii Muzycznej, Biblioteka Akademii Sztuk Pięknych, Biblioteka Centrum Badań Molekularnych Polskiej Akademii Nauk, Biblioteka Państwowa Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, Biblioteka Politechniki Łódzkiej, Biblioteka Uniwersytetu Medycznego oraz Biblioteka Wyższego Seminarium Duchownego) udostępnia pełnotekstowe publikacje ze swoich kolekcji.

CYBRA umożliwia czytelnikom szybkie i wygodne dotarcie do treści poszukiwanych publikacji, a jednocześnie chroni księgozbiory drukowane, które niszczeją na skutek częstego z nich korzystania. Dodatkowo umożliwia dotarcie do dzieła, które nierzadko z powodu złego stanu technicznego nie jest dostępne dla czytelników, nawet na miejscu w bibliotece. Digitalizacja dzieł umożliwia więc ich udostępnianie bez uszczerbku dla oryginałów. CYBRA stanowi również ważne udogodnienie dla tych czytelników, którzy z różnych powodów nie mają możliwości dotarcia do budynków bibliotek.

Najlepszym dowodem przydatności projektu są wskaźniki wykorzystania. Na dzień dzisiejszy liczba publikacji w kolekcji IMP na platformie cybra.lodz.pl wynosi 1713, a najczęściej przeglądane publikacje osiągnęły w ciągu kilku tygodni kilkaset odsłon.