2 kwietnia 2014 r. w Hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 odbyły się Akademickie Targi Pracy 2014, w których uczestniczył również Instytut. Stoisko IMP najczęściej odwiedzali studenci  biotechnologii, biologii, chemii oraz zdrowia publicznego, co świadczy o dużym zainteresowaniu młodych ludzi Instytutem jako miejscem przyjaznym dla rozwoju kariery zawodowej.

Podczas trwania Targów, studenci wyrażali swoje opinie na temat wcześniej już odbytych praktyk i staży w Instytucie, co bardzo pozytywnie wpłynęło na odbiór naszego stoiska. Szczególne podziękowania kierowane były do zakładów, które w sposób wyjątkowy podeszły do programu praktyk, stawiając na duże zaangażowanie studentów w prace jednostki.

Podczas Targów, odbyły się również dwa wykłady dotyczące zagadnień związanych z działalnością IMP: „Nanomateriały wokół nas. Szanse czy zagrożenie?” prezentowany przez prof. dr hab. med. Konrada Rydzyńskiego – Dyrektora Instytutu oraz „Zdrowie, praca, środowisko zamieszkania - od badania naukowego do interwencji” przeprowadzony przez prof. dr. hab. med. Wojciecha Hanke – Z-cę Dyrektora ds. Naukowych. Prezentacje cieszyły się ogromną frekwencją słuchaczy.
Dziękujemy wszystkim odwiedzającym i zapraszamy do współpracy.