16 grudnia 2013 roku w Bibliotece Instytutu Medycyny Pracy odbyło się seminarium promujące projekt „Praca, Zdrowie, Środowisko – platforma informatyczna do efektywnego zarządzania wiedzą i badaniami naukowymi” poświęcone tematyce zarządzania wiedzą i badaniami w instytucji naukowej na przykładzie platformy informatycznej wdrażanej w Instytucie.

Seminarium poprowadziła dr Jolanta Przyłuska – kierownik projektu. Gości powitali realizatorzy projektu wraz z Dyrektorem Instytutu – prof. dr hab. Konradem Rydzyńskim. Wśród zaproszonych osób byli dyrektorzy łódzkich bibliotek naukowych reprezentujący: Bibliotekę Uniwersytetu Medycznego, Bibliotekę Uniwersytetu Łódzkiego, Bibliotekę Politechniki Łódzkiej, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Bibliotekę Wyższego Seminarium Duchownego, Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN,  Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera i Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów oraz  kierownictwo Zakładu Akademickiej Sieci Bibliotecznej przy Centrum Komputerowym Politechniki Łódzkiej.