Projekt “Praktykuj w Łodzi - Staże wakacyjne 2013” adresowany jest do studentów i absolwentów łódzkich uczelni. Celem jest umożliwienie studentom zdobycia doświadczenia zawodowego oraz promocja staży wakacyjnych jako sposobu pozyskiwania doświadczonych pracowników.

W tegorocznej edycji bierze udział 33 łódzkich pracodawców, którzy zgłosili 106 płatnych staży wakacyjnych, trwających minimum miesiąc w okresie od czerwca do września 2013 r. Pracodawcy oprócz organizacji miejsca pracy i przebiegu nauki, zobowiązali się również do wypłacenia wynagrodzenia w kwocie minimum 800 zł brutto za każdy miesiąc trwania praktyk.

Rekrutacja na staże odbywała się poprzez stronę www.praktyki.lodz.pl. W tym roku na 106 ofert staży otrzymano ponad 2600 aplikacji. Po pierwszym etapie selekcji formalnej wyłoniono 760 najlepszych kandydatów, których aplikacje przekazano do zainteresowanych firm. W kolejnym etapie kwalifikacji Pracodawcy przeprowadzili rozmowy z wybranymi kandydatami. Ostatecznie wybranych zostało 103 laureatów staży.

24 czerwca odbyła się gala finałowa z udziałem pracodawców oraz laureatów. Instytut Medycyny Pracy reprezentowała prof. dr hab. med. Mariola Śliwińska-Kowalska oraz mgr Aleksandra Piotrowska.