W dniach 14-16 listopada w Instytucie Medycyny Pracy odbędzie się międzynarodowa konferencja dotycząca zdrowia dzieci i środowiska (6th International Conference on Children's health and the Environment).

Konferencja, organizowana przez międzynarodową sieć współpracy w zakresie środowiskowego zdrowia i bezpieczeństwa dzieci (International Network on Children’s Health Environment and Safety - INCHES), biuro WHO w Polsce, polsko-norweski program badawczy (Polish-Norwegian Research Programme) oraz Instytut Medycyny Pracy odbędzie się już po raz szósty. Poprzednie edycje miały miejsce w Amsterdamie (1998), Waszyngtonie (2001), Londynie (2004), Wiedniu (2007) oraz Bangalore (2010).

Problematyka konferencji obejmuje najnowsze osiągnięcia w zakresie zdrowia środowiskowego dzieci, w szczególności kwestię wpływu czynników środowiskowych na zdrowie najmłodszych.

Członkami komitetu naukowo-organizacyjnego konferencji są pracownicy Zakładu Epidemiologii Środowiskowej.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź naszą stronę konferencji (w języku angielskim).