Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym raportem Światowego Forum Ekonomicznego i Szkoły Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Harvarda, dotyczącym ekonomicznych aspektów chorób niezakaźnych. Obecnie 63% wszystkich zgonów na świecie spowodowanych jest chorobami niezakaźnymi, tj.: chorobami układu krążenia, nowotworami, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, cukrzycą. Liczba przypadków tych chorób stale rośnie, a ok. 60% spowodowanych nimi zgonów występuje u osób w wieku poniżej 60 roku życia, co znacząco wpływa na starzenie się społeczeństw i zmniejszanie ich produktywności.

Raport przedstawia ten problem wraz z szerokim kontekstem obciążenia finansów publicznych wydatkami na opiekę zdrowotną i wpływu wymienionych czynników na nadwyrężone budżety. Jednym z omawianych zagadnień jest także sposób myślenia środowiska biznesowego o wpływie chorób niezakaźnych na sytuację w przedsiębiorstwach.

Raport ma na celu oszacowanie globalnego obciążenia ekonomicznego kosztami chorób niezakaźnych i oszacowanie jego rozmiarów w dalszej perspektywie, aż do roku 2030.

>>Publikacja do pobrania w formacie pdf<<